Dobrzanka Dobra-LKS Kobylanka[2011-09-11]

Rozmowa z Ireneuszem Wojną

• autor: maciekmika, 2010-04-19 15:10

Ireneusz Wojna napastnik seniorów LKS Kobylanka, a zarazem jeden z najskuteczniejszych zawodników II ligi juniorów starszych Gorlice. Udzielił wywiadu specjalnie dla serwisu futbolopolis.pl

Dwa pierwsze mecze wam nie wyszły, przegrana z ostatnią Galicją, a potem kolejny przegrany mecz w Wójtowej w bardzo słabym stylu, co się stało?
Powiedział bym tak, że z Galicją mieliśmy bardzo wiele sytuacji na zdobycie bramki, ale brakowało nam skuteczności. Sam nie potrafiłem wykorzystać dogodnych sytuacji. Powinniśmy wygrać ten mecz z przewagą kilku bramek, ale piłka potrafi być nieprzewidywalna. Skomentować można to tak, że my graliśmy, a oni strzelali. Później był mecz z Wójtową, w którym nie było mi dane zagrać. Jednak mogę powiedzieć, że było to podobne spotkanie do tego w Nowym Sączu. Można także powiedzieć, że sami strzelaliśmy sobie bramki. Również nie potrafiliśmy wykorzystać swoich sytuacji, rywale byli konsekwentni i przede wszystkim skuteczni. Szkoda tych dwóch pierwszych meczów. Natomiast w następnej kolejce pokazaliśmy, że potrafimy strzelać i wygraliśmy 3:2. Jestem zdania, że teraz będzie już tylko lepiej.

Jakie cele stawiasz przed sobą w rundzie wiosennej 2010?
Co do celów, to chcę trenować jak najwięcej i starać się grać jak najlepiej tylko potrafię.

Po ostatnich wynikach ciężko powiedzieć czy Kobylanka awansuje. Uda się?

Ostatnie wyniki nie były zbytnio optymistyczne, ale nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy. Wiara czyni cuda, więc jestem dobrej myśli.

Co zatem będzie złotym środkiem na awans?
Do awansu potrzebna jest dobra, składna, szybka gra i przede wszystkim skuteczność, bo sytuacje potrafimy sobie stwarzać, ale trzeba je jeszcze wykorzystać, ponadto konsekwencja w obronie i dużo szczęścia.

Już trzy mecze za nami, czujesz, że jesteś w dobrej formie?
Co do mojej formy to pozostawię to bez komentarza. Staram się zawsze dać z siebie wszystko, myślę, że z każdym dniem będzie coraz lepiej, bynajmniej mam taką nadzieję.

Kto według Ciebie jest w tym roku faworytem ligi?
Według mnie nie ma zdecydowanego faworyta. Wystarczy spojrzeć na tabele. Wszystko jeszcze jest możliwe.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z piłką nożną?
Szczerze mówiąc to nie pamiętam. Pewnie zobaczyłem piłkę, kopnąłem i mi się spodobało, a później to już jakoś poszło. Od zawsze piłka nożna wiele dla mnie znaczyła i będzie znaczyć.

Czego można Ci życzyć?
Zdrowia, bo to przecież najważniejsze, a reszta sama przyjdzie.

autor: ~... 2010-04-19 18:40:12

avatar hahaha

autor: wolf_69 2010-04-19 21:28:17

Profil wolf_69 w Futbolowo haha, Kretu aleś sie rozgadał:D tylko nagłówek troche nie pasuje;p Junior i pytania o seniorów:D:D nono niezła gwiazda:)D hehe może być;pp