ULKS WICHER Mogilno 1:5 LKS Kobylanka

LKS Kobylanka 5:0 LKS NAFTA Kryg
LKS Łużna 2:2 LKS Zagórzany
LKS Uście Gorlickie 2:1 LKS Wójtowa

Już w niedziele pierwsze mecze

• autor: maciekmika, 2010-03-19 15:55
Wszyscy byliśmy świadkami długiej i ostrej zimy. Jednak o ile w grudniu czy styczniu taka sytuacja nikogo nie powinna dziwić, to w połowie marca było to już czymś rzadziej spotykanym.
Na szczęście zima odeszła już chyba na dobre, nie dając za wygraną i dzielnie trzymała się prawie do rozpoczęcia kalendarzowej wiosny. Pogoda za oknem coraz lepsza, a w niedzielę mają wystartować rozgrywki A klasy Gorlice - Nowy Sącz. Napięty terminarz zmusza Podokręg Piłki Nożnej w Gorlicach do nie odwoływania najbliższych spotkań. Już tydzień temu powinien odbyć się pierwszy i jedyny inauguracyjny mecz pomiędzy KPT Nawojowa i LKS Łużną, ale chyba nikt z nas nie ma wątpliwości dlaczego to tego nie doszło.

Równo o godzinie 11:00 na boisku wybiegnie osiem drużyn i rozpocznie tak długo wyczekiwaną walkę o wyjście i utrzymanie się w lidze. Na pierwszy rzut spotkanie Galicji z Kobylanką, w którym faworytem jest oczywiście wicelider tabeli. Jednak jak podkreślają piłkarze "sądeckiej Barcelony" ostatnie miejsce sprawia, że nie mają przecież nic do stracenia i w każdym meczu muszą dać z siebie wszystko. W kolejnej potyczce spotka się trzecia od końca Stróżówka z jedenastą Białą Brunary. Pozycja w tabeli przemawia za gośćmi tego pojedynku, jednak grają na wyjeździe i o pierwsze punkty będzie im na pewno bardzo ciężko. Trzecim meczem jest spotkanie Zagórzan z Naftą Kryg, gdzie Ci pierwsi powinni poradzić sobie z rywalami spokojnie. Owszem, Natfa nie należy do słabeuszów, lecz w pojedynku ze spadkowiczem, który obecnie zajmuje 3 miejsce ma małe szanse.

Ciężkie zadanie czeka obecnego lidera, Ognia Sękowa, który podejmie u siebie szóstą Królovię Królową Górną. Drużyna ta jest bez wątpienia nieobliczalna i trzeba sobie szczerze powiedzieć, że mało kto wierzył, iż po rundzie jesiennej będą tracić do pierwszego miejsca dziewięć punktów. Wielką niewiadomą może być postawa Łużnej, bowiem gracze tamtego zespołu odpuścili sobie pojedynki sparingowe, skupiając się głównie na rozgrywkach halowych, w których bądź co bądź odnosili spore sukcesy. Ich niedzielnym rywalem będzie bardzo dobrze spisujący się beniaminek z Wójtowej, który w tabeli znajduje się wyżej niż wspomniana Łużna.

Ciekawie zapowiada się pojedynek Bobowej z Ropą, drużyn bardzo mocnych i wyrównanych, choć przed sezonem wydawałoby się, że obie te ekipy będą trochę wyżej w tabeli. Ropa plasuje się o dwa oczka niżej niż przeciwnik, ale zwycięstwo pozwoli im przeskoczyć przeciwnika. W kolejnym meczu spotkają się zawodnicy KPT Nawojowa oraz Szymbarku. Przedostatnia drużyna i czwarta od końca będą walczyły bez wątpienia o utrzymanie i wynik tego meczu może mieć ogromne znaczenie w końcowym rozrachunku, dlatego też zapowiada się zacięte i emocjonujące spotkanie. Na koniec o 15:00 pozostaje mecz Biecz - Polany Berest. Obie drużyny zawodzą w tym sezonie, o ile Polany łatwiej zrozumieć, to spadkowicz z Biecza powinien prezentować się o wiele lepiej.

źródło : futbolopolis