Lp. Osoba Pkt.

Aktualności

III Halowy Turniej Piłki Nożnej

• autor: maciekmika, 2010-01-29 14:50
Podokręg Piłki Nożnej w Gorlicach organizuje w dniu 06.03.2010r. (sobota) w hali OSiR w Gorlicach III Halowy Turniej Piłki Nożnej seniorów dla drużyn przynależnych do naszego podokręgu.

Turniej posiada formułę otwartą, zawodnicy jednak muszą posiadać aktualne badania lekarskie. W turnieju mogą brać udział zawodnicy, którzy ukończyli 16-ty rok życia. Ubezpieczenie zawodników w zakresie własnym. Turniej jest organizowany maksymalnie dla 12- tu drużyn, o udziale w turnieju decyduje kolejność zgłoszeń.

Ustala się termin zgłoszeń do 10.02.2010r. Szczególowy program oraz regulamin rozgrywek dostarczamy niezwłocznie po zamknięciu listy zgłoszeń. Wpisowe do turnieju wynosi 100 zł od drużyny.

Każda drużyna otrzyma pamiątkowy dyplom, a trzy pierwsze puchary. Prowadzona będzie też klasyfikacja na najlepszego zawodnika, bramkarza i króla strzelców turnieju- zwycięzcy zostaną uhonorowani statuetkami.

Regulamin turnieju:

1. Drużyna biorąca udział w Turnieju może zgłosić 10 zawodników plus trener i kierownik.

2. Zawodnicy muszą posiadać aktualne badania lekarskie, za co odpowiedzialny jest kierownik drużyny.

3. W turnieju uczestniczy 12 drużyn podzielonych na dwie grupy, w grupach gramy systemem “każdy z każdym”.
Cztery najlepsze drużyny w grupach grają systemem pucharowym do wyłonienia zwycięzcy.
Ilość zawodników w czasie gry: 4+1 /bramkarz/, zmiany hokejowe przy stoliku sędziowskim.

4. Turniej rozgrywany będzie w oparciu i Przepisy Gry Halowej Piłki Nożnej Pięcioosobowej.

5. Czas gry spotkań w pierwszej fazie turnieju 1×12 minut, bez zmian strony boiska.
Faza pucharowa 1×15 minut . Ostatnia minuta jest mierzona jako efektywny czas gry.

6. Zabroniona jest gra “ciałem” oraz wszelkiego rodzaju wślizgi z wyjątkiem bramkarza we własnym polu karnym.

7. Po aucie bramkowym bramkarz wprowadza piłkę do gry ręką, musi ona opuścić pole karne. Polem karnym jest pole bramkowe do piłki ręcznej.

8. Po aucie bocznym zawodnicy wprowadzają piłkę do gry nogą z linii lub zza linii bocznej boiska.

9. Dotknięcie piłki przez przedmioty stałe /sufit, tablica kosza/ wznawiane będzie rzutem z autu z najbliższego miejsca linii bocznej.

10. Odległość zawodnika od piłki:
przy rzucie wolnym – 5m
przy wprowadzaniu piłki z autu i rzutu rożnego- 5m

11. Sędzia może ukarać zawodnika karą 2 minut. Jeżeli drużyna grająca w osłabieniu straci bramkę, zawodnik ukarany może wejść wcześniej na boisko.

12. W przypadku gdy sędzia wykluczy zawodnika “czerwona kartka” zawodnik ten nie gra do końca meczu, a drużyna ukaranego gra przez 2 minuty w osłabieniu. Po wykluczeniu zawodnika organizatorzy podejmują decyzję o ewentualnym odsunięciu zawodnika od następnych zawodów.

13. O kolejności w grupach w przypadku równiej ilości punktów dwóch lub trzech zespołów decydują:
bezpośrednie spotkanie
lepsza różnica bramek
większa ilość zdobytych bramek
mniejsza ilość bramek straconych
losowanie

W przypadku trzech drużyn tworzy się specjalna tabelkę dla zainteresowanych drużyn.

14. Jeżeli spotkanie II fazy turnieju zakończy się remisem, wynik rozstrzygają rzuty karne /3 serie/, jeżeli to nie przyniesie rozwiązania po jednym rzucie karnym do tzw. “pierwszego błędu” .

15. Organizator nie ubezpiecza zawodników turnieju.

16. Prowadzona jest klasyfikacja najlepszego bramkarza, zawodnika oraz strzelca turnieju.

17. W sprawach spornych interpretacja regulaminu należy do organizatora.

18. Wpisowe w wysokości 100 złotych należy wpłacić u Kierownika Technicznego przy składaniu listy zawodników.

źródło: ppn gorlice