LKS Kobylanka-Poprad Rytro[2011-09-03]

Co o nas piszą

• autor: maciekmika, 2009-10-08 21:18
Co o nas piszą

Ludowy Klub Sportowy w tym sezonie gra w  A klasie sądecko - gorlickiej. Klub powstał w 1954 roku i posiada własne boisko o wymiarach 96  x 60 m  na 800 miejsc.

Od sezonu 2001/2003 klub występował w lidze okręgowej, a największe sukcesy odniósł jako LKS Malinex Kobylanka. Po tą nazwą klub występował od sezonu 2002/2003 do sezonu 2005/2006 grając w IV lidze przez trzy sezony. Po spadku z IV ligi w sezonie 2007/2008 klub ponownie jako LKS Kobylanka wznowił występy w rozgrywkach, grając w A klasie, a w sezonie 2008/ 2009 w klasie okręgowej.

W tym sezonie piłkarze LKS Kobylanka dotarli już do finału Pucharu Polski PPN Gorlice.  Juniorzy starsi występują w II lidze juniorów starszych PPN Gorlice, a trampkarze starsi w II lidze PPN Gorlice.

W kadrze seniorów grają bramkarze: Roman Rachel, Adrian Bugno, Łukasz Karp, obrońcy: Arkadiusz Dobek, Marek Dziura, Kamil Brach, Michał Pietrusza, Marcin Galas, Marcin Wójcik, Robert Mendrygał, obrońcy – pomocnicy: Przemysław Szymczyk, Jakub Libront,  Rafał Sokulski, Jakub Kędzior,  Michał Krupczak, pomocnik: Szymon Niemiec, pomocnik-napastnik: Mateusz Jabłczyk, Kamil Przybyłowicz, Kamil Woźniak ,Robert Cionek,Marek Jamro, napastnik: Jacek Bogusz, Tomasz Augustyn, Mariusz Kudłaty, Marcin Machowski i Ireneusz Wojna

W drużynie LKS Kobylanka grali m.in.: Robert Drąg, Ireneusz Gryboś, Tymoteusz Kasprzycki, Wojciech Klich, Rusłan Olijnyk, Dariusz Peciak, Rafał Smoleń i Mateusz Żmigrodzki.

Do klubu przyszli: Mariusz Kudłaty - wznowił treningi, Tomasz Augustyn - powrót z wypożyczenia, Marcin Machowski z Modułu Zagórzany, Marcin Wójcik i Ireneusz Wojna –wychowankowie.  Z klubu ubyli: Rafał Rachel, Krzysztof Janiszewski i Piotr Stępień.

Prezesem honorowym klubu jest Marian Ludwin , a prezesem klubu  Maciej Starczyński. W skład zarządu wchodzą ponadto: Zenon Strugała, Jerzy Dziedziak, Aleksander Klara i Kamil Przybyłowicz

Trenerem seniorów w tym sezonie będzie Robert Cionek,  a kierownikiem Stanisław Chudyba.

Juniorów prowadzą Przemysław Szymczyk i Jakub Kędzior, a trampkarzy Stanisław Chudyba.

-Na dwie kolejki przed końcem rundy mogę powiedzieć  moge powiedzieć o naszych planach. Na razie gramy i staramy się jak najlepsze wyniki. Dziękujemy Ryszardowi Guzikowi, wójtowi gminy Gorlice i dwóm prywatnym sponsorom, dzięki którym możemy grać - powiedział nam Maciej Starczyński, prezes LKS Kobylanka.

źródło: Gazeta Gorlicka